Po - Čt 7:00 – 15:30 , Pá 7:00 - 15:00

Tváří v tvář největší výzvě na světě


Každý by si měl začít uvědomovat skutečné náklady a skutečnou hodnotu vody, našeho MODRÉHO ZLATA. Protože pokud budeme pokračovat v čištění našich světových vod jako dnes, nebudeme schopni zajistit bezpečné dodávky vody pro budoucí generace. Dostupnost sladké vody je celosvětově pod rostoucím tlakem. Voda je velmi omezený a vzácný zdroj, který všechny živé bytosti potřebují na základní přežití. I když je 70% zemského povrchu voda, jen 0,007% vody na planetě je k dispozici pro použití na obživu jejích 7,5 miliardy obyvatel.Čerstvá voda je obnovitelná pouze srážkami na souši, ve výši 100.000 krychlových kilometrů za rok. Vzhledem k intenzivní urbanizaci, odlesňování, odklonu vody a průmyslovému zemědělství je zemská plocha vyschlá a hladina podzemních vod klesá.

Množství srážek je prostě nedostatečné ku množství,
které vytáhneme z podpovrchu naší země.

Organizace spojených národů očekává, že naše planeta bude mít v roce 2050 9,7 miliardy obyvatel a očekává se, že poptávka po vodě vzroste o dalších 20-30%
do roku 2050. Toto přelidnění klade velký důraz na naše základní životní zdroje, z nichž voda je naší největší výzvou

Celosvětově se 80% všech odpadních vod vrací do životního prostředí nevyčištěné (UNESCO 2017). Až příliš často je voda považována za levný zdroj - a odpadní voda je považována za jednorázovou. Teď se to musí změnit. Nyní je čas zavést řešení obnovitelného zodpovědného vodohospodářství a zabránit ztrátě našeho nejcennějšího zdroje.

Dokumentární film : Brave Blue World

Společnost Hydraloop byla vybrána a představena v dokumetu Brave Blue World s jejím decentralizačním řešením pro recyklaci a úsporu vody. Hydraloop nabízí snadné řešení recyklace v domácnostech a umožňuje lidem přijmout nové technologie a inovace. My, lidé můžeme přehodnotit a aktivně změnit způsob, jakým hospodaříme s vodu sami. Dokument Brave Blue World přináší setkání s průkopníky a inovátory z 5-ti kontinentů, kteří se zabývají globálními problémy v oblasti vody a kanalizace. Jejich příběhy odhalují nadějnou a optimistickou budoucnost našeho nejcennějšího zdroje. Dokumentární film má podporu od influencerů a aktivistů, jako je Matt Damon, Jaden Smith a Liam Neeson.Emotivní dokument Brave Blue World změní vnímání lidí o vodě, pomocí použitých příběhů a bude vést k jejich pozitivním změnám! Dokument měl premiéru v prosinci 2019 v Hollywoodu a v roce 2020 se bude promítat po celém světě.

www.braveblue.world